Senator-elekt Cynthia Lummis chce, aby Kongres zostawił Bitcoin w spokoju

Senator-elekt USA i były skarbnik stanu Wyoming, Cynthia Lummis, mówi, że stany powinny być liderem w tworzeniu polityk, które pozwolą Bitcoinowi funkcjonować tak, jak został zaprojektowany.

W wywiadzie dla Petera Chawagi z Bitcoin Magazine, Lummis wyjaśnia, dlaczego uważa, że ​​rząd federalny powinien zająć tylne miejsce i dać stanom swobodę wprowadzania innowacji na rynkach Bitcoin i kryptowalut

„Zabawne w stanach jest to, że widzą się nawzajem wprowadzając innowacje, mają tendencję do naśladowania, a wtedy zobaczysz, że innowacja może wystartować w innym kierunku w innym stanie. Jestem głęboko przekonany, że stany będą na odpowiednim szczeblu władzy, we właściwym miejscu dla wprowadzania innowacji. Dlatego chcę trzymać rząd federalny na dystans i pozwolić stanom działać z ich bardziej przedsiębiorczymi i zwinniejszymi zdolnościami ”.

Lummis mówi, że planuje wyjaśnić innym ustawodawcom, dlaczego powinni unikać nadmiernej regulacji rodzącego się rynku

„Więc moim pierwszym celem jest trzymanie rządu federalnego na dystans. Poinformuj ich, że nie jest to obszar, w którym muszą regulować, i pozwól państwom być inkubatorami innowacji i pozwól, aby innowacje były inkubowane i pielęgnowane tutaj…

Myślę, że jest wiele nieporozumień związanych z Bitcoinem, ale myślę, że nasza obecność w senacie USA może pomóc w utrzymaniu tego na dystans legislacyjny. Wyzwaniem będzie trzymanie w ryzach regulacji we władzy wykonawczej, a skoro nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądać władza wykonawcza, to z pewnością struktura finansowa, sposoby, w jakie nasze prawa finansowe są wdrażane poprzez zamówienia lub poprzez tworzenie przepisów. To będą obszary, które będziemy musieli obserwować i monitorować ”.

Osiągnięcia stanu Wyoming w zakresie innowacji Bitcoin są najlepszym przykładem tego, co stany mogą zrobić, gdy rząd federalny pozwoli im na innowacje, mówi Lummis.

„W moim życiu [rząd] stanowy był zawsze bardziej innowacyjnym i zwinnym, kreatywnym decydentem w przeciwieństwie do rządu federalnego, więc widzę, że dzieje się to w moim rodzinnym stanie Wyoming”.