Oszuści kryptońscy Con Bitcoin z Darien Woman przez grożenie jej więzieniem Reklamy

Złoczyńcy Bitcoinów wyłudzają kryptoreklamę od przeciętnych ludzi, podszywając się pod urzędników służby cywilnej, a nawet policjantów.

Grożąc ofierze więzieniem
Telefon od fałszywego policjanta Dariena

Według raportu Daily Voice, kobieta z hrabstwa Fairfield w Connecticut, dała ponad 1000 dolarów w Bitcoin oszustom po tym, jak wpadli na ich oszukańczą sztuczkę udawania agentów rządowych.

Grożąc ofierze więzieniem
Wydarzenie miało miejsce 10 sierpnia w Darien, Connecticut. Z miejscową kobietą, której nazwisko pozostaje nieujawnione, skontaktował się ktoś, kto przedstawił się jako agent rządowy – przedstawiciel administracji ubezpieczeń społecznych.

Artystka nalegała, aby kobieta miała dług do spłacenia przed administracją i aby uniknięcie tej płatności wymusiło wdrożenie bardziej zdecydowanych środków, takich jak czas więzienia.

Oszust stwierdził, że darieńska policja była już w tej sprawie i wkrótce skontaktuje się z nią funkcjonariusz.

Powiązany z .

Ofiara oszustwa rybackiego Bitcoin Phishing Scam zwraca dary Bitcoin Fanom Crypto i Ditches Twitterowi
Telefon od fałszywego policjanta Dariena
Po około 15 minutach nastąpił telefon, a mężczyzna na drugim końcu linii powiedział, że pracuje w Darien Police Department.

Dzwoniący dał poszkodowanemu wskazówki, co do którego bankomatu Bitcoin w okolicy użyć i zażądał, aby przekazać dwie transakcje warte $300 i $900 w Bitcoin. Potem policjantka się rozłączyła i nigdy więcej nie skontaktowała się z kobietą.